Cyceron
"Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy."

Aktualności

Uwaga !!!

W zakładce można pobrać Nowy Plan Lekcji, który obowiązuje od wtorku 12 lutego 2013 r.

 

Uwaga Rodzice !!!

Dnia 24 stycznia 2013 r. o godzinie 1700 odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące I semestr nauki w roku szkolnym 2012/2013. Serdecznie zapraszamy.

 

Sukcesy naszych gimnazjalistów w bieżącym roku szkolnym

1.     LAUREAT III WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Już po raz trzeci 16 października 2012 roku w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się Wielkie Wojewódzkie Dyktando Języka Niemieckiego.

W konkursie wzięło udział 209 zgłoszonych uczniów z 58 szkół /w tym z 23 szkół podstawowych, 22 gimnazjów i 13 szkół średnich/, przygotowywanych przez 70 nauczycieli.  Organizatorami byli Publiczne Gimnazjum w Walcach  i opolski oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Każda kategoria wiekowa pisała inny tekst, jednak z okazji Roku Braci Grimm tematycznie związany z ich twórczością. Teksty tradycyjnie już przygotował, przywiózł i czytał pan Martin Cichon, metodyk i kierownik sekcji niemieckiej w Regionalnym Centrum Kształcenia Języków Obcych w Opolu,  „etatowy” lektor dyktanda. Leśnickie gimnazjum reprezentowało czterech uczniów: Patrycja Charczenko, Marcel Socha, Lennard Czakaj z klasy III A i Dominik Ludwig z klasy II A. i to właśnie ten najmłodszy z nich spisał się najlepiej zajmując trzecie miejsce.

16 listopada 2012 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, na której był również obecny Dominik wraz ze swoją nauczycielką języka niemieckiego Dorotą Ulrich.

 

Więcej…

 

Uwaga !!!

nowy plan lekcji dostępny już w zakładce "Plan Lekcji"

 

 

„Edukacja ku przyszłości” w Publicznym Gimnazjum w Leśnicy

 

Działanie powyższego projektu- „Zaczarowany Świat” jest realizowany od marca 2012 roku we współpracy z Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Obejmuje 45 uczniów klas II i III pod opieką pani M. Browarskiej, B. Ptak i pana W. Bednarka.

Więcej…

 

Jesteśmy dumni ...

Nasza absolwentka Marta Gomolla za szczególne osiągnięcia została LAUREATKĄ NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO "PRYMUS OPOLSZCZYZNY".

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11 października 2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na trzeciej godzinie lekcyjnej w hali sportowej, gdzie klasa III C wraz z wychowawczynią panią Bogumiłą Ptak zaprosiła wszystkich do wysłuchania najnowszych wiadomości. Pierwsze informacje pochodziły z Ministerstwa Edukacji Narodowej, następnie głos zabrała pani Dyrektor Monika Kłosek,  która złożyła wszystkim nauczycielom i  pracownikom naszego gimnazjum życzenia z okazji święta i wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 Następna > Ostatnie >>
Strona 12 z 15